Прескокнете до информациите за производот
1 на 1

Nas Nakit

Двотонска нараквица Sfera со крст

Двотонска нараквица Sfera со крст

Редовна цена $349.00 AUD
Редовна цена $0.00 AUD Продажна цена $349.00 AUD
Продажба Продадено
Вклучен данок. Испораката се пресметува при наплата.
Material

Нараквица со мониста во класичен стил со шарм и крст од Кутлеш. Мониста се навојува на еластичен материјал за да се овозможи флексибилност. Симболизирајте ја вашата верност кон вашето наследство со впечатливо, винтиџ инспирирано парче кое го отелотворува наследството на нашите предци.

Македонското сонце
Негувано речиси 3000 години од Македонците насекаде, Македонското сонце е без сомнение еден од најстарите, ако не и најстариот преживеан културен симбол во светот.

Прочитај повеќе

Материјали

Шарм од Кутлеш: сребро од 0,925
Крст: 0,925 сребро
Мониста: 0,925 сребро и розово злато полнети

Димензии

Должина на нараквица: 18 см
Дијаметар на шарм: 21мм
Дијаметар на мушка: 8 мм
Крст: 2,5cm(В) x 1,5cm(Ш)

Испорака

Австралија: Ве молиме оставете 2 до 5 работни дена за да се обработат и испорачаат нарачките „на залиха“.

Остатокот од светот: Ве молиме погледнете ја табелата за времето на испорака на меѓународните нарачки „на залиха“.

Нов Зеланд: 3-10 работни дена
САД и Канада: 7-15 работни дена
ОК: 6-10 работни дена
Ирска: 10-25 работни дена
Македонија: 6-15 работни дена
Франција, Германија, Италија, Холандија, Норвешка, Шпанија, Шведска и Швајцарија: 7-13 работни дена
Остатокот од светот: Контактирајте не

Нарачајте однапред

Некои од нашите артикли се означени како ПРЕД НАРАЧКА. Испораката за сите артикли ПРЕД НАРАЧКА може да потрае од 4 до 6 недели. Проверете ја нашата политика овде .

Погледнете ги целосните детали

Модерни преданија дизајнирани за секојдневно.

Прославете ги посебните животни моменти со значаен накит.