Прескокнете до информациите за производот
1 на 6

Nas Nakit

Обраци обетки

Обраци обетки

Редовна цена $139.00 AUD
Редовна цена Продажна цена $139.00 AUD
Продажба Продадено
Вклучен данок. Испораката се пресметува при наплата.

Овие прекрасни обетки во стилот на обрач се полни со злато од 14 катани и содржат прекрасни охридски бисери. Обетките се дизајнирани да бидат и елегантни и разновидни, што ги прави совршени за секоја пригода. Стилот на обрачот е класичен и безвременски, додека охридските бисери додаваат допир на софистицираност и гламур. Овие обетки се одличен начин да додадете допир на луксуз во вашата гардероба и сигурно ќе бидат негуван додаток на секоја колекција на накит. Без разлика дали се дотерувате за некоја посебна пригода или само сакате да додадете малку сјај во вашиот секојдневен изглед, овие обетки се одличен избор.

Охридски бисери
Охридските бисери се направени од мелени лушпи и крлушки соголени од рибата Плашица, давајќи им карактеристичен сјај. Тајната формула и процесот на производство се познати само на две семејства; Талеви и Филеви. Нас Накит со гордост ги користи Талеви Охридски бисери.

Материјали

Пополнет со злато од 14 кат

Талеви Охридски бисери

Димензии

Бисер: 8 мм
Должина на обетката : 28 мм
Дијаметар на обетката на обетката: 16 mm

Испорака

Австралија: Ве молиме оставете 2 до 5 работни дена за да се обработат и испорачаат нарачките „на залиха“.

Остатокот од светот: Ве молиме погледнете ја табелата за времето на испорака на меѓународните нарачки „на залиха“.

Нов Зеланд: 3-10 работни дена
САД и Канада: 7-15 работни дена
ОК: 6-10 работни дена
Ирска: 10-25 работни дена
Македонија: 6-15 работни дена
Франција, Германија, Италија, Холандија, Норвешка, Шпанија, Шведска и Швајцарија: 7-13 работни дена
Остатокот од светот: Контактирајте не

Нарачка однапред

Некои од нашите артикли се означени како ПРЕД НАРАЧКА. Испораката за сите артикли ПРЕД НАРАЧКА може да потрае од 4 до 6 недели. Проверете ја нашата политика овде .

Погледнете ги целосните детали

Охридски бисери

Историјата на охридските бисери датира од 20-тите години на минатиот век, кога руски имигрант ја вовел тајната техника на семејствата Талеви и Филеви. Во последните неколку децении блескавите охридски бисери станаа еден од најголемите заштитни знаци на земјите.