Прескокнете до информациите за производот
1 на 6

Nas Nakit

Приврзок Македонски крст

Приврзок Македонски крст

Редовна цена $529.00 AUD
Редовна цена Продажна цена $529.00 AUD
Продажба Продадено
Вклучен данок. Испораката се пресметува при наплата.
Материјал

Ви го претставуваме нашиот 14-ти Македонски православен крст; совршен додаток на вашата македонска колекција накит! Крстот е ав аријацијата на христијанскиот крст првенствено се поврзува со Македонија, а е официјален симбол на Македонската православна црква.

Македонскиот крст

Македонскиот крст е откриен на ѕид од главната манастирска црква Света Богородица Елеуса (Милостива) во манастирот Вељуса. Затоа крстот се нарекува и Вељушки крст (Вељушки крст, Вељушки крст) или Струмички крст. Црквата била изградена во единаесеттиот век. Ктитор на манастирот бил Мануил, тогашен епископ струмички.

Материјали

14 кат злато

Димензии

Дијаметар: 2,5 см
Висина: 2,5 см
Тежина (проценка): 3,5 g

Испорака

Австралија: Ве молиме оставете 2 до 5 работни дена за да се обработат и испорачаат нарачките „на залиха“.

Остатокот од светот: Ве молиме погледнете ја табелата за времето на испорака на меѓународните нарачки „на залиха“.

Нов Зеланд: 3-10 работни дена
САД и Канада: 7-15 работни дена
ОК: 6-10 работни дена
Ирска: 10-25 работни дена
Македонија: 6-15 работни дена
Франција, Германија, Италија, Холандија, Норвешка, Шпанија, Шведска и Швајцарија: 7-13 работни дена
Остатокот од светот: Контактирајте не

Нарачајте однапред

Некои од нашите артикли се означени како ПРЕД НАРАЧКА. Испораката за сите артикли ПРЕД НАРАЧКА може да потрае од 4 до 6 недели. Проверете ја нашата политика овде .

Погледнете ги целосните детали

Модерни преданија дизајнирани за секојдневно.

Прославете ги посебните животни моменти со значаен накит.