Прескокнете до информациите за производот
1 на 5

Nas Nakit

Лајла филигранска нараквица

Лајла филигранска нараквица

Редовна цена $449.00 AUD
Редовна цена $0.00 AUD Продажна цена $449.00 AUD
Продажба Продадено
Вклучен данок. Испораката се пресметува при наплата.

Нашата нараквица Laila е составена од сребрени мониста широки 12 мм на еластичен материјал и го прикажува прекрасно дизајнираниот и рачно изработен приврзок од филигран Лаила, кој е направен од македонски занаетчии по време и нежен процес и е сложено исткаен во традиционален дизајн на пеперутка. . Изработено од сребро од 0,925 и обложено со нежни филигрански мотиви, ова парче ги слави уникатните детали на филигранот во сиот негов раскош и изобилство. Вашето пребарување за изјава парче завршува тука!

Македонски филигран
Македонскиот филигран е стара форма на уметност, развиена во тајност и како занает се пренесува од една генерација на друга. Ја изразува и историјата и културата и лесно се следи уште во периодот на отоманската окупација и се одржува во живот со секоја следна генерација.

Материјали

0,925 сребро

Димензии

Висина на приврзок: 35 мм
Ширина на приврзокот: 35 мм
Димензии на мушка: 12 мм

Испорака

Австралија: Ве молиме оставете 2 до 5 работни дена за да се обработат и испорачаат нарачките „на залиха“.

Остатокот од светот: Ве молиме погледнете ја табелата за времето на испорака на меѓународните нарачки „на залиха“.

Нов Зеланд: 3-10 работни дена
САД и Канада: 7-15 работни дена
ОК: 6-10 работни дена
Ирска: 10-25 работни дена
Македонија: 6-15 работни дена
Франција, Германија, Италија, Холандија, Норвешка, Шпанија, Шведска и Швајцарија: 7-13 работни дена
Остатокот од светот: Контактирајте не

Нарачајте однапред

Некои од нашите артикли се означени како ПРЕД НАРАЧКА. Испораката за сите артикли ПРЕД НАРАЧКА може да потрае од 4 до 6 недели. Проверете ја нашата политика овде .

Погледнете ги целосните детали

Модерни преданија дизајнирани за секојдневно.

Прославете ги посебните животни моменти со значаен накит.