Прескокнете до содржината

БЕСПЛАТЕН ПОДАРОК! Потрошете 199 долари и добијте БЕСПЛАТНО вкрстено ланче. Завршува на 14 мај или до исцрпување на залихите.

Јазик

Количка
Прескокнете до информациите за производот
1 на 4

Nas Nakit

Еденред растеглива нараквица со шарм од Кутлеш

Еденред растеглива нараквица со шарм од Кутлеш

Редовна цена $159.00 AUD
Редовна цена Продажна цена $159.00 AUD
Продажба Продадено
Вклучен данок. Испораката се пресметува при наплата.

Класична секојдневна нараквица за сите прилики. Мониста се навојува на еластичен материјал за да се овозможи флексибилност. Симболизирајте ја вашата верност кон вашето наследство со впечатливо, винтиџ инспирирано парче кое го олицетворува најпрепознатливиот македонски симбол на сите времиња и го отелотворува наследството на нашите предци.

Македонското сонце
Негувано речиси 3000 години од Македонците насекаде, Македонското сонце е без сомнение еден од најстарите, ако не и најстариот преживеан културен симбол во светот.

Прочитај повеќе

Материјали

Монистра : Достапни во жолто злато, сребро од 0,925 и розово злато.
Шарм : Достапен во сребрена 0,925, жолта и розово златна плоча (2 микрони на сребро од 0,925).

Димензии

Должина на нараквица: 18 см
Дијаметар на шарм: 17мм
Дијаметар на мушка: 4 мм

Испорака

Австралија: Ве молиме оставете 2 до 5 работни дена за да се обработат и испорачаат нарачките „на залиха“.

Остатокот од светот: Ве молиме погледнете ја табелата за времето на испорака на меѓународните нарачки „на залиха“.

Нов Зеланд: 3-10 работни дена
САД и Канада: 7-15 работни дена
ОК: 6-10 работни дена
Ирска: 10-25 работни дена
Македонија: 6-15 работни дена
Франција, Германија, Италија, Холандија, Норвешка, Шпанија, Шведска и Швајцарија: 7-13 работни дена
Остатокот од светот: Контактирајте не

Нарачајте однапред

Некои од нашите артикли се означени како ПРЕД НАРАЧКА. Испораката за сите артикли ПРЕД НАРАЧКА може да потрае од 4 до 6 недели. Проверете ја нашата политика овде .

Погледнете ги целосните детали

Модерни преданија дизајнирани за секојдневно.

Прославете ги посебните животни моменти со значаен накит.