Прескокнете до содржината

БЕСПЛАТЕН ПОДАРОК! Потрошете 199 долари и добијте БЕСПЛАТНО вкрстено ланче. Завршува на 14 мај или до исцрпување на залихите.

Јазик

Количка
Прескокнете до информациите за производот
1 на 2

Nas Nakit

Двоенред Двотонска нараквица со шарм од Кутлеш

Двоенред Двотонска нараквица со шарм од Кутлеш

Редовна цена $259.00 AUD
Редовна цена Продажна цена $259.00 AUD
Продажба Продадено
Вклучен данок. Испораката се пресметува при наплата.
Material

Чувството на гламур и луксуз не е пропуштено во оваа двожична нараквица која е олицетворение на најпрепознатливиот македонски симбол на сите времиња и го отелотворува наследството на нашите предци. Вистински иконски дизајн кој зрачи софистицираност и уживање. Носете го самостојно или стилизирајте го со вашите омилени парчиња.

Македонското сонце
Негувано речиси 3000 години од Македонците насекаде, Македонското сонце е без сомнение еден од најстарите, ако не и најстариот преживеан културен симбол во светот.

Прочитај повеќе

Материјали

Ланец : 0,925 сребро.
Шарм : 0,925 сребро.
Мониста: Достапни во жолто злато, сребро од 0,925 и розово злато.

Димензии

Должина на нараквица: 18 см
Дијаметар на шарм: 21мм
Дијаметар на мушка: 4 мм

Испорака

Австралија: Ве молиме оставете 2 до 5 работни дена за да се обработат и испорачаат нарачките „на залиха“.

Остатокот од светот: Ве молиме погледнете ја табелата за времето на испорака на меѓународните нарачки „на залиха“.

Нов Зеланд: 3-10 работни дена
САД и Канада: 7-15 работни дена
ОК: 6-10 работни дена
Ирска: 10-25 работни дена
Македонија: 6-15 работни дена
Франција, Германија, Италија, Холандија, Норвешка, Шпанија, Шведска и Швајцарија: 7-13 работни дена
Остатокот од светот: Контактирајте не

Нарачајте однапред

Некои од нашите артикли се означени како ПРЕД НАРАЧКА. Испораката за сите артикли ПРЕД НАРАЧКА може да потрае од 4 до 6 недели. Проверете ја нашата политика овде .

Погледнете ги целосните детали

Модерни преданија дизајнирани за секојдневно.

Прославете ги посебните животни моменти со значаен накит.