Прескокнете до информациите за производот
1 на 4

Nas Nakit

Ана обетки

Ана обетки

Редовна цена $349.00 AUD
Редовна цена Продажна цена $349.00 AUD
Продажба Продадено
Вклучен данок. Испораката се пресметува при наплата.
Material

Обетките Ана се софистицирано, безвременско парче за секоја колекција накит. Изработен од злато од 9 карта, живописниот бонбоно розев прилепски рубин се издвојува по својот елегантен стил. Совршен подарок за некој посебен.

Прилепскиот рубин

Прилепскиот рубин е единствениот природен рубин во цела континентална Европа и има карактеристична розова боја од меурче до малина.

Материјали

9 кта злато
Прилепски рубин

Димензии

Рубин : 6 мм

Испорака

Австралија: Ве молиме оставете 2 до 5 работни дена за да се обработат и испорачаат нарачките „на залиха“.

Остатокот од светот: Ве молиме погледнете ја табелата за времето на испорака на меѓународните нарачки „на залиха“.

Нов Зеланд: 3-10 работни дена
САД и Канада: 7-15 работни дена
ОК: 6-10 работни дена
Ирска: 10-25 работни дена
Македонија: 6-15 работни дена
Франција, Германија, Италија, Холандија, Норвешка, Шпанија, Шведска и Швајцарија: 7-13 работни дена
Остатокот од светот: Контактирајте не

Нарачајте однапред

Некои од нашите артикли се означени како ПРЕД НАРАЧКА. Испораката за сите артикли ПРЕД НАРАЧКА може да потрае од 4 до 6 недели. Проверете ја нашата политика овде .

Погледнете ги целосните детали

Модерни преданија дизајнирани за секојдневно.

Прославете ги посебните животни моменти со значаен накит.