Прескокнете до информациите за производот
1 на 4

Nas Nakit

Вавилон прстен

Вавилон прстен

Редовна цена $1,499.00 AUD
Редовна цена Продажна цена $1,499.00 AUD
Продажба Продадено
Вклучен данок. Испораката се пресметува при наплата.

Загарантиран прстен за владеење, ова парче го прикажува најпознатиот македонски крал на сите времиња. Сложено текстурано и надополнето со македонскиот лав извајан на секоја страна, ова луксузно парче е завршено со прецизност на рацете. Позајми го својот изглед со прстен кој е погоден за крал.

Не ја знаете големината на вашиот прстен? Проверете овде.

Македонскиот крал
Александар Велики бил антички македонски владетел и еден од најголемите воени умови во историјата, кој како крал на Македонија и Персија, ја основал најголемата империја што ја видел античкиот свет.

Прочитај повеќе

Материјали

Достапен во 9 и 18 картони злато

Димензии

Дијаметар на лице: 18 мм
Тежина (проценка):
9ct: ~ 10,2-12,5g
18ct: ~ 13,67-15g

Ве молиме имајте предвид дека тежината на прстенот зависи од големината на прстенот и е само проценка.

Испорака

Австралија: Ве молиме оставете 2 до 5 работни дена за да се обработат и испорачаат нарачките „на залиха“.

Остатокот од светот: Ве молиме погледнете ја табелата за времето на испорака на меѓународните нарачки „на залиха“.

Нов Зеланд: 3-10 работни дена
САД и Канада: 7-15 работни дена
ОК: 6-10 работни дена
Ирска: 10-25 работни дена
Македонија: 6-15 работни дена
Франција, Германија, Италија, Холандија, Норвешка, Шпанија, Шведска и Швајцарија: 7-13 работни дена
Остатокот од светот: Контактирајте не

Нарачајте однапред

Некои од нашите артикли се означени како ПРЕД НАРАЧКА. Испораката за сите артикли ПРЕД НАРАЧКА може да потрае од 4 до 6 недели. Проверете ја нашата политика овде .

Size Guide

Погледнете ги целосните детали

Модерни преданија дизајнирани за секојдневно.

Прославете ги посебните животни моменти со значаен накит.