Прескокнете до информациите за производот
1 на 5

Nas Nakit

Карта прстен

Карта прстен

Редовна цена $279.00 AUD
Редовна цена Продажна цена $279.00 AUD
Продажба Продадено
Вклучен данок. Испораката се пресметува при наплата.
Карта Ринг и оддава почит на нашата татковина и сонот за обединета Македонија. Совршено парче за оние кои сакаат да го почитуваат нашето потекло и да го потсетуваат домот со нив каде и да одат. Излеано е во сребро од 0,925 во минималистички дизајн со квадрат, кој ќе му даде полиран финиш на вашиот ансамбл.


Не ја знаете вашата големина? Проверете
овде.

Обединета Македонија
Низ историјата, границите на Македонија значително се менувале со текот на времето. Меѓутоа, без сомнение, Македонците чувствуваат афинитет кон границите на современа Македонија формирани за време на османлиското владеење. Тоа е затоа што не само што цврсто вклучува голем дел од границите на античкото кралство, туку беше и најточен во однос на демографијата и јазикот.

Прочитај повеќе

Материјали

0,925 сребро

Димензии

Дијаметар на лице: 14 мм
Висина на лицето: 11 мм
Тежина (проценка): ~ 7,07 g

Испорака

Австралија: Ве молиме оставете 2 до 5 работни дена за да се обработат и испорачаат нарачките „на залиха“.

Остатокот од светот: Ве молиме погледнете ја табелата за времето на испорака на меѓународните нарачки „на залиха“.

Нов Зеланд: 3-10 работни дена
САД и Канада: 7-15 работни дена
ОК: 6-10 работни дена
Ирска: 10-25 работни дена
Македонија: 6-15 работни дена
Франција, Германија, Италија, Холандија, Норвешка, Шпанија, Шведска и Швајцарија: 7-13 работни дена
Остатокот од светот: Контактирајте не

Нарачајте однапред

Некои од нашите артикли се означени како ПРЕД НАРАЧКА. Испораката за сите артикли ПРЕД НАРАЧКА може да потрае од 4 до 6 недели. Проверете ја нашата политика овде .

Size Guide

Погледнете ги целосните детали

Модерни преданија дизајнирани за секојдневно.

Прославете ги посебните животни моменти со значаен накит.