Прескокнете до информациите за производот
1 на 4

Nas Nakit

Елена Ринг

Елена Ринг

Редовна цена $159.00 AUD
Редовна цена Продажна цена $159.00 AUD
Продажба Продадено
Вклучен данок. Испораката се пресметува при наплата.
Големина

Прстенот Елена од колекцијата Руби е едноставен и елегантен сребрен прстен кој го прикажува прилепскиот рубин ископан од каменоломот Сивец.

Не ја знаете големината на вашиот прстен? Проверете овде.

Прилепскиот рубин

Прилепскиот рубин е единствениот природен рубин во цела континентална Европа и има карактеристична розова боја од меурче до малина.

Materials

0.925 Sterling Silver
Prilep Ruby

Dimensions

Ruby: 6mm

Shipping

IN-STOCK ITEMS
Australia & NZ:
3-10 business days
USA, Canada, UK: 10-15 business days 
Rest of the world: Contact us

Pre-Order

Some of our items are marked as pre-order. Delivery for all pre-order items can take 4 to 6 weeks. Check out our Policy here

Size Guide

Погледнете ги целосните детали

Modern heirlooms designed for everyday.

Celebrate life's special moments with meaningful jewellery.