Прескокнете до информациите за производот
1 на 6

Nas Nakit

Аргеадиски прстен

Аргеадиски прстен

Редовна цена $249.00 AUD
Редовна цена Продажна цена $249.00 AUD
Продажба Продадено
Вклучен данок. Испораката се пресметува при наплата.

Пофалувајќи се со симболот што ги отелотворува срцето и душата на Македонија од античките времиња до денес, овој рачно изработен прстен нуди неспоредлив квалитет и изработка што никогаш нема да сакате да ги симнете. Ова ексклузивно парче накит е сложено текстурано и надополнето со македонскиот лав извајан на секоја страна.

Не ја знаете големината на вашиот прстен? Проверете овде.

Македонското сонце
Негувано речиси 3000 години од Македонците насекаде, Македонското сонце е без сомнение еден од најстарите, ако не и најстариот преживеан културен симбол во светот.

Прочитај повеќе

Материјали

-0,925 сребро

- Скапоцен камен од рубин

Димензии

Дијаметар на лице: 14 мм
Висина на лицето: 11 мм
Тежина (проценка): ~8,45g-10g

Ве молиме имајте предвид дека тежината на прстенот зависи од големината на прстенот и е само проценка.

Испорака

Австралија: Ве молиме оставете 2 до 5 работни дена за да се обработат и испорачаат нарачките „на залиха“.

Остатокот од светот: Ве молиме погледнете ја табелата за времето на испорака на меѓународните нарачки „на залиха“.

Нов Зеланд: 3-10 работни дена
САД и Канада: 7-15 работни дена
ОК: 6-10 работни дена
Ирска: 10-25 работни дена
Македонија: 6-15 работни дена
Франција, Германија, Италија, Холандија, Норвешка, Шпанија, Шведска и Швајцарија: 7-13 работни дена
Остатокот од светот: Контактирајте не

Нарачајте однапред

Некои од нашите артикли се означени како ПРЕД НАРАЧКА. Испораката за сите артикли ПРЕД НАРАЧКА може да потрае од 4 до 6 недели. Проверете ја нашата политика овде .

Size Guide

Погледнете ги целосните детали

Модерни преданија дизајнирани за секојдневно.

Прославете ги посебните животни моменти со значаен накит.