Прескокнете до информациите за производот
1 на 5

Nas Nakit

Прстен Фаланга

Прстен Фаланга

Редовна цена $199.00 AUD
Редовна цена Продажна цена $199.00 AUD
Продажба Продадено
Вклучен данок. Испораката се пресметува при наплата.

Не е вашиот просечен дизајн на прстенот, нашиот прстен Фаланга со шестоаголна страна е издлабен со гребени на лентата за текстурална завршница и мајсторски му оддава почит на иконскиот македонски крал. Безвременски додаток во уредувањето на вашиот накит, прстенот Фаланга е дизајниран да го одразува накитот од наследство.

Не ја знаете големината на вашиот прстен? Проверете овде.

Македонскиот крал
Александар Велики бил антички македонски владетел и еден од најголемите воени умови во историјата, кој како крал на Македонија и Персија, ја основал најголемата империја што ја видел античкиот свет.

Прочитај повеќе

Материјали

0,925 сребро

Димензии

Дијаметар на лице: 15 мм
Висина на лицето: 13 мм
Тежина (проценка): ~ 10,2 g

Испорака

Австралија: Ве молиме оставете 2 до 5 работни дена за да се обработат и испорачаат нарачките „на залиха“.

Остатокот од светот: Ве молиме погледнете ја табелата за времето на испорака на меѓународните нарачки „на залиха“.

Нов Зеланд: 3-10 работни дена
САД и Канада: 7-15 работни дена
ОК: 6-10 работни дена
Ирска: 10-25 работни дена
Македонија: 6-15 работни дена
Франција, Германија, Италија, Холандија, Норвешка, Шпанија, Шведска и Швајцарија: 7-13 работни дена
Остатокот од светот: Контактирајте не

Нарачајте однапред

Некои од нашите артикли се означени како ПРЕД НАРАЧКА. Испораката за сите артикли ПРЕД НАРАЧКА може да потрае од 4 до 6 недели. Проверете ја нашата политика овде .

Size Guide

Погледнете ги целосните детали

Модерни преданија дизајнирани за секојдневно.

Прославете ги посебните животни моменти со значаен накит.