Прескокнете до информациите за производот
1 на 5

Nas Nakit

Делчев Ринг

Делчев Ринг

Редовна цена $1,999.00 AUD
Редовна цена Продажна цена $1,999.00 AUD
Продажба Продадено
Вклучен данок. Испораката се пресметува при наплата.

Овој прстен со квалитет на наследство го опфаќа заштитниот знак на Гоце Делчев, кој е стручно изгравиран во цврсто злато, а од секоја страна е надополнет со македонското сонце. Рачно изработен до стандард на совршенство, овој единствен прстен е извонреден додаток во вашата колекција, кој треба да го негуваат Македонците од сите генерации.

Не ја знаете големината на вашиот прстен? Проверете овде.

Кој беше Гоце Делчев?
Признат како народен херој, Гоце Делчев важеше за легендарна визионерска и револуционерна личност, чија блескава кариера беше целосно посветена на каузата на својата нација.

Прочитај повеќе

Материјали

-Достапен во 9 и 18 картони злато

Димензии

Дијаметар на лице: 18 мм
Висина на лицето: 11 мм
Тежина (проценка):
9ct: ~ 16-18g
18ct: ~20-22g

Ве молиме имајте предвид дека тежината на прстенот зависи од големината на прстенот и е само проценка.

Испорака

Австралија: Ве молиме оставете 2 до 5 работни дена за да се обработат и испорачаат нарачките „на залиха“.

Остатокот од светот: Ве молиме погледнете ја табелата за времето на испорака на меѓународните нарачки „на залиха“.

Нов Зеланд: 3-10 работни дена
САД и Канада: 7-15 работни дена
ОК: 6-10 работни дена
Ирска: 10-25 работни дена
Македонија: 6-15 работни дена
Франција, Германија, Италија, Холандија, Норвешка, Шпанија, Шведска и Швајцарија: 7-13 работни дена
Остатокот од светот: Контактирајте не

Нарачајте однапред

Некои од нашите артикли се означени како ПРЕД НАРАЧКА. Испораката за сите артикли ПРЕД НАРАЧКА може да потрае од 4 до 6 недели. Проверете ја нашата политика овде .

Size Guide

Погледнете ги целосните детали

Модерни преданија дизајнирани за секојдневно.

Прославете ги посебните животни моменти со значаен накит.