Прескокнете до содржината

БЕСПЛАТЕН ПОДАРОК! Потрошете 199 долари и добијте БЕСПЛАТНО вкрстено ланче. Завршува на 14 мај или до исцрпување на залихите.

Јазик

Количка
Прескокнете до информациите за производот
1 на 3

Nas Nakit

Kutles Cufflinks

Kutles Cufflinks

Редовна цена $149.00 AUD
Редовна цена Продажна цена $149.00 AUD
Продажба Продадено
Вклучен данок. Испораката се пресметува при наплата.

Indulge in the timeless allure of our Kutles Cufflinks. Crafted with meticulous attention to detail, these cufflinks exude sophistication and refinement. Each cufflink features the iconic Macedonian Sun motif, rendered in exquisite detail reminiscent of an antique coin. The radiant gleam of the sun motif is beautifully complemented by the lustrous gold finish, adding a touch of opulence to any ensemble. Elevate your style with these elegant cufflinks, a perfect fusion of heritage and modern luxury.

The Macedonian Sun
Cherished for almost 3000 years by Macedonians everywhere, the Macedonian Sun is without a doubt one of the oldest, if not the oldest surviving cultural symbol in the world.

Read More 

Материјали

-0,925 сребро

- Скапоцен камен од рубин или гранат

Димензии

Дијаметар: по 18 мм
Тежина (проценка) : ~ 14,08 g

Испорака

Австралија: Ве молиме оставете 2 до 5 работни дена за да се обработат и испорачаат нарачките „на залиха“.

Остатокот од светот: Ве молиме погледнете ја табелата за времето на испорака на меѓународните нарачки „на залиха“.

Нов Зеланд: 3-10 работни дена
САД и Канада: 7-15 работни дена
ОК: 6-10 работни дена
Ирска: 10-25 работни дена
Македонија: 6-15 работни дена
Франција, Германија, Италија, Холандија, Норвешка, Шпанија, Шведска и Швајцарија: 7-13 работни дена
Остатокот од светот: Контактирајте не

Нарачајте однапред

Некои од нашите артикли се означени како ПРЕД НАРАЧКА. Испораката за сите артикли ПРЕД НАРАЧКА може да потрае од 4 до 6 недели. Проверете ја нашата политика овде .

Погледнете ги целосните детали

Модерни преданија дизајнирани за секојдневно.

Прославете ги посебните животни моменти со значаен накит.