Прескокнете до информациите за производот
1 на 7

Nas Nakit

Guardian Baby Pin

Guardian Baby Pin

Редовна цена $159.00 AUD
Редовна цена Продажна цена $159.00 AUD
Продажба Продадено
Вклучен данок. Испораката се пресметува при наплата.
Наслов
Оваа неверојатна сребрена игла за бебиња е вистинско ремек дело, деликатно изработено за да создаде парче накит што е и убаво и значајно. Иглата има три приврзоци кои сигурно ќе го привлечат окото на секој што ќе го види.

Првиот приврзок е злобно око, моќен симбол на заштита во многу култури низ светот. Се верува дека злото око може да ја заштити негативната енергија и да го заштити оној што го носи од штета, што го прави популарен талисман за бебиња и мали деца.

Вториот привезок е македонско сонце, симбол на сила, моќ и виталност. Се вели дека ја претставува енергијата на животот и моќта на сонцето, а често се користи во македонската култура како симбол на националниот идентитет.

Третиот и последен приврзок е крст, безвременски симбол на верата и духовноста. Тоа е моќен потсетник за важноста да се живее живот со добрина, сочувство и љубов.
Сите три привезоци се прекрасно изработени и наредени на сребрената игла за бебиња, создавајќи неверојатно парче накит што е и елегантно и значајно.

Без разлика дали барате специјален подарок за новороденче или уникатно парче накит што ќе го додадете во вашата колекција, оваа сребрена бебешка игла сигурно ќе импресионира.

Материјали

0,925 сребро

Димензии

Ширина: 3,6 см
Висина : 2,5 см


Испорака

Австралија: Ве молиме оставете 2 до 5 работни дена за да се обработат и испорачаат нарачките „на залиха“.

Остатокот од светот: Ве молиме погледнете ја табелата за времето на испорака на меѓународните нарачки „на залиха“.

Нов Зеланд: 3-10 работни дена
САД и Канада: 7-15 работни дена
ОК: 6-10 работни дена
Ирска: 10-25 работни дена
Македонија: 6-15 работни дена
Франција, Германија, Италија, Холандија, Норвешка, Шпанија, Шведска и Швајцарија: 7-13 работни дена
Остатокот од светот: Контактирајте не

Нарачајте однапред

Некои од нашите артикли се означени како ПРЕД НАРАЧКА. Испораката за сите артикли ПРЕД НАРАЧКА може да потрае од 4 до 6 недели. Проверете ја нашата политика овде .

Погледнете ги целосните детали

Модерни преданија дизајнирани за секојдневно.

Прославете ги посебните животни моменти со значаен накит.