Прескокнете до информациите за производот
1 на 5

Nas Nakit

Карта приврзок

Карта приврзок

Редовна цена $249.00 AUD
Редовна цена Продажна цена $249.00 AUD
Продажба Продадено
Вклучен данок. Испораката се пресметува при наплата.

Чувајте ја Македонија блиску до вашето срце со привезокот Карта. Овој приврзок и оддава почит на нашата татковина и сонот за обединета Македонија. Совршен подарок за оние кои сакаат да го почитуваат нашето потекло и да го потсетуваат домот со нив каде и да одат.

Обединета Македонија
Низ историјата, границите на Македонија значително се менувале со текот на времето. Меѓутоа, без сомнение, Македонците чувствуваат афинитет кон границите на современа Македонија формирани за време на османлиското владеење. Тоа е затоа што не само што цврсто вклучува голем дел од границите на античкото кралство, туку беше и најточен во однос на демографијата и јазикот.

Прочитај повеќе

Материјали

Достапен во злато од 9, 14 и 18 карта

Димензии

Мал приврзок
Дијаметар: 1,5 см
Висина: 1,4 см
Дебелина на привезок: 1мм
Тежина (проценка):

9 стр: ~ 1,30 гр
14ct: ~ 1,90гр
18ct: ~ 2,6g

Голем приврзок
Дијаметар : 2,5 см
Висина : 2,4 см
Дебелина на привезок: 1мм
Тежина (проценка) :
9ct: ~ 3,52 g
14ct: ~ 4,9g
18ct: ~ 7,04g

Испорака

Австралија: Ве молиме оставете 2 до 5 работни дена за да се обработат и испорачаат нарачките „на залиха“.

Остатокот од светот: Ве молиме погледнете ја табелата за времето на испорака на меѓународните нарачки „на залиха“.

Нов Зеланд: 3-10 работни дена
САД и Канада: 7-15 работни дена
ОК: 6-10 работни дена
Ирска: 10-25 работни дена
Македонија: 6-15 работни дена
Франција, Германија, Италија, Холандија, Норвешка, Шпанија, Шведска и Швајцарија: 7-13 работни дена
Остатокот од светот: Контактирајте не

Нарачајте однапред

Некои од нашите артикли се означени како ПРЕД НАРАЧКА. Испораката за сите артикли ПРЕД НАРАЧКА може да потрае од 4 до 6 недели. Проверете ја нашата политика овде .

Погледнете ги целосните детали

Модерни преданија дизајнирани за секојдневно.

Прославете ги посебните животни моменти со значаен накит.