Прескокнете до информациите за производот
1 на 3

Nas Nakit

Луксус капки обетки

Луксус капки обетки

Редовна цена $149.00 AUD
Редовна цена Продажна цена $149.00 AUD
Продажба Продадено
Вклучен данок. Испораката се пресметува при наплата.
Материјал
Скапоцен камен
Овие прекрасни дизајнерски Luksus Drop обетки се целосно изработени од сребро од 0,925 и вклучуваат центар со скапоцен камен. Симболизирајте ја вашата верност кон вашето наследство со впечатливо парче инспирирано од винтиџ, кое го олицетворува најпрепознатливиот македонски симбол на сите времиња и го отелотворува наследството на нашите предци.

Македонското сонце
Негувано речиси 3000 години од Македонците насекаде, Македонското сонце е без сомнение еден од најстарите, ако не и најстариот преживеан културен симбол во светот.

Прочитај повеќе

Материјали

-0,925 сребро

- Скапоцен камен од рубин

Димензии

Дијаметар на шарм: 15 мм

Испорака

Австралија: Ве молиме оставете 2 до 5 работни дена за да се обработат и испорачаат нарачките „на залиха“.

Остатокот од светот: Ве молиме погледнете ја табелата за времето на испорака на меѓународните нарачки „на залиха“.

Нов Зеланд: 3-10 работни дена
САД и Канада: 7-15 работни дена
ОК: 6-10 работни дена
Ирска: 10-25 работни дена
Македонија: 6-15 работни дена
Франција, Германија, Италија, Холандија, Норвешка, Шпанија, Шведска и Швајцарија: 7-13 работни дена
Остатокот од светот: Контактирајте не

Нарачајте однапред

Некои од нашите артикли се означени како ПРЕД НАРАЧКА. Испораката за сите артикли ПРЕД НАРАЧКА може да потрае од 4 до 6 недели. Проверете ја нашата политика овде .

Погледнете ги целосните детали

Модерни преданија дизајнирани за секојдневно.

Прославете ги посебните животни моменти со значаен накит.