Прескокнете до информациите за производот
1 на 3

Nas Nakit

Чекан Сонце обетка обетки

Чекан Сонце обетка обетки

Редовна цена $99.00 AUD
Редовна цена $0.00 AUD Продажна цена $99.00 AUD
Продажба Продадено
Вклучен данок. Испораката се пресметува при наплата.

Овие обетки со обетка се стилизирани со зачукувано текстурирано лице во антички изглед. Изработени во сребро од 0,925 и украсени со изглед на паричка, тие се совршен придружник на хип винтиџ стилот. Симболизирајте ја вашата верност кон вашето наследство со ова парче инспирирано од гроздобер, кое е олицетворение на најпрепознатливиот македонски симбол на сите времиња и го отелотворува наследството на нашите предци.

Македонското сонце
Негувано речиси 3000 години од Македонците насекаде, Македонското сонце е без сомнение еден од најстарите, ако не и најстариот преживеан културен симбол во светот.

Прочитај повеќе

Материјали

0,925 сребро

Димензии

Дијаметар: 13 мм
Дебелина: 1мм
Тежина (проценка) : 3,27 g

Испорака

Австралија: Ве молиме оставете 2 до 5 работни дена за да се обработат и испорачаат нарачките „на залиха“.

Остатокот од светот: Ве молиме погледнете ја табелата за времето на испорака на меѓународните нарачки „на залиха“.

Нов Зеланд: 3-10 работни дена
САД и Канада: 7-15 работни дена
ОК: 6-10 работни дена
Ирска: 10-25 работни дена
Македонија: 6-15 работни дена
Франција, Германија, Италија, Холандија, Норвешка, Шпанија, Шведска и Швајцарија: 7-13 работни дена
Остатокот од светот: Контактирајте не

Нарачајте однапред

Некои од нашите артикли се означени како ПРЕД НАРАЧКА. Испораката за сите артикли ПРЕД НАРАЧКА може да потрае од 4 до 6 недели. Проверете ја нашата политика овде .

Погледнете ги целосните детали

Модерни преданија дизајнирани за секојдневно.

Прославете ги посебните животни моменти со значаен накит.