Прескокнете до информациите за производот
1 на 4

Nas Nakit

Софиска нараквица

Софиска нараквица

Редовна цена $149.00 AUD
Редовна цена Продажна цена $149.00 AUD
Продажба Продадено
Вклучен данок. Испораката се пресметува при наплата.

Софиската нараквица го прикажува прилепскиот рубин ископан од каменоломот Сивец. Нараквицата со синџир со прилагодливи врски е изработена од сребро од 0,925.

Прилепскиот рубин

Прилепскиот рубин е единствениот природен рубин во цела континентална Европа и има карактеристична розова боја од меурче до малина.

Материјали

0,925 сребро
Прилепски рубин

Димензии

Шарм (рубин) : ​​6 мм
Должина на нараквица : 18-22 см

Испорака

Австралија: Ве молиме оставете 2 до 5 работни дена за да се обработат и испорачаат нарачките „на залиха“.

Остатокот од светот: Ве молиме погледнете ја табелата за времето на испорака на меѓународните нарачки „на залиха“.

Нов Зеланд: 3-10 работни дена
САД и Канада: 7-15 работни дена
ОК: 6-10 работни дена
Ирска: 10-25 работни дена
Македонија: 6-15 работни дена
Франција, Германија, Италија, Холандија, Норвешка, Шпанија, Шведска и Швајцарија: 7-13 работни дена
Остатокот од светот: Контактирајте не

Нарачајте однапред

Некои од нашите артикли се означени како ПРЕД НАРАЧКА. Испораката за сите артикли ПРЕД НАРАЧКА може да потрае од 4 до 6 недели. Проверете ја нашата политика овде .

Погледнете ги целосните детали

Модерни преданија дизајнирани за секојдневно.

Прославете ги посебните животни моменти со значаен накит.