Прескокнете до информациите за производот
1 на 5

Nas Nakit

Ѓердан Индира

Ѓердан Индира

Редовна цена $229.00 AUD
Редовна цена Продажна цена $229.00 AUD
Продажба Продадено
Вклучен данок. Испораката се пресметува при наплата.

Ѓерданот Индира ги прикажува Охридскиот бисер и Прилепскиот рубин заедно со античкиот македонски симбол на сонцето и православниот крст.

Прилепскиот рубин
Прилепскиот рубин е единствениот природен рубин во цела континентална Европа и има карактеристична розова боја од меурче до малина.

Охридски бисери
Охридските бисери се направени од мелени лушпи и крлушки соголени од рибата Плашица, давајќи им карактеристичен сјај. Тајната формула и процесот на производство се познати само на две семејства; Талеви и Филеви. Нас Накит со гордост ги користи Талеви Охридски бисери.

Материјали

0,925 Сребро
Прилепски рубин
Охридски бисер (Талеви)

Димензии

Рубин : 6 мм
Бисер : 8 мм
Сонце (дијаметар) : 13 мм
Крст: 15мм(В) x 10мм(Ш)
Должина на ланчето : 45 см

Испорака

Австралија: Ве молиме оставете 2 до 5 работни дена за да се обработат и испорачаат нарачките „на залиха“.

Остатокот од светот: Ве молиме погледнете ја табелата за времето на испорака на меѓународните нарачки „на залиха“.

Нов Зеланд: 3-10 работни дена
САД и Канада: 7-15 работни дена
ОК: 6-10 работни дена
Ирска: 10-25 работни дена
Македонија: 6-15 работни дена
Франција, Германија, Италија, Холандија, Норвешка, Шпанија, Шведска и Швајцарија: 7-13 работни дена
Остатокот од светот: Контактирајте не

Нарачајте однапред

Некои од нашите артикли се означени како ПРЕД НАРАЧКА. Испораката за сите артикли ПРЕД НАРАЧКА може да потрае од 4 до 6 недели. Проверете ја нашата политика овде .

Погледнете ги целосните детали

Модерни преданија дизајнирани за секојдневно.

Прославете ги посебните животни моменти со значаен накит.