Прескокнете до информациите за производот
1 на 4

Nas Nakit

Приврзок од злото око

Приврзок од злото око

Редовна цена $129.00 AUD
Редовна цена Продажна цена $129.00 AUD
Продажба Продадено
Вклучен данок. Испораката се пресметува при наплата.

Овој прекрасен приврзок за зли очи е неверојатно убав начин да се заштитите од штета и лоша среќа. Античка амајлија и талисман за заштита од зли очи, дава моќна изјава и ќе ве заштити од негативност. Уживајте во мирот што го носи!

Зло око

Во текот на вековите, Злото око одигра значајна улога во концептуализирањето на злото, идентификувањето на изворите на непријателство, објаснувањето на причините за болестите и катастрофите, толкувањето на емоциите и моралните склоности, регулирањето на општествените односи и зајакнувањето на нормите на морално однесување.

Мерката преземена за да се спротивстави на злото око е носење амајлија за очи, наречена „сино око“ (сино око), бидејќи се верува дека е и симбол за среќа и заштитен симбол. Се вели дека оној што го носи е заштитен од зли духови. Мајките исто така го ставаат во близина на креветчето на бебето за да се заштитат и да го одвратат злото.

Прочитај повеќе

Материјали

9 кта злато

Димензии

Дијаметар: 9 мм
Висина (вклучувајќи кауција): 17мм

Испорака

Австралија: Ве молиме оставете 2 до 5 работни дена за да се обработат и испорачаат нарачките „на залиха“.

Остатокот од светот: Ве молиме погледнете ја табелата за времето на испорака на меѓународните нарачки „на залиха“.

Нов Зеланд: 3-10 работни дена
САД и Канада: 7-15 работни дена
ОК: 6-10 работни дена
Ирска: 10-25 работни дена
Македонија: 6-15 работни дена
Франција, Германија, Италија, Холандија, Норвешка, Шпанија, Шведска и Швајцарија: 7-13 работни дена
Остатокот од светот: Контактирајте не

Нарачајте однапред

Некои од нашите артикли се означени како ПРЕД НАРАЧКА. Испораката за сите артикли ПРЕД НАРАЧКА може да потрае од 4 до 6 недели. Проверете ја нашата политика овде .

Погледнете ги целосните детали

Модерни преданија дизајнирани за секојдневно.

Прославете ги посебните животни моменти со значаен накит.