Прескокнете до информациите за производот
1 на 4

Nas Nakit

Ѓердан Клео

Ѓердан Клео

Редовна цена $949.00 AUD
Редовна цена Продажна цена $949.00 AUD
Продажба Продадено
Вклучен данок. Испораката се пресметува при наплата.
Наслов

Овој ѓердан со сет од 5 слатки розови прилепски рубини е неверојатно парче накит што сигурно ќе импресионира. Рубините се прекрасна, живописна розова боја која сигурно ќе го привлече вниманието. Секој рубин е со големина од 4 мм и е поставен во нежен златен ѓердан од 9 кта што е прикачен на соодветно синџирче. Ѓерданот има едноставен, но елегантен дизајн кој овозможува убавината на рубините да заземе централно место.

Прилепскиот рубин
Прилепскиот рубин е единствениот природен рубин во цела континентална Европа и има карактеристична розова боја од меурче до малина.

Материјали

9 кта злато
Прилепски рубин

Димензии

Рубини : 4 мм
Должина на ланчето : 45 см

Испорака

Австралија: Ве молиме оставете 2 до 5 работни дена за да се обработат и испорачаат нарачките „на залиха“.

Остатокот од светот: Ве молиме погледнете ја табелата за времето на испорака на меѓународните нарачки „на залиха“.

Нов Зеланд: 3-10 работни дена
САД и Канада: 7-15 работни дена
ОК: 6-10 работни дена
Ирска: 10-25 работни дена
Македонија: 6-15 работни дена
Франција, Германија, Италија, Холандија, Норвешка, Шпанија, Шведска и Швајцарија: 7-13 работни дена
Остатокот од светот: Контактирајте не

Нарачајте однапред

Некои од нашите артикли се означени како ПРЕД НАРАЧКА. Испораката за сите артикли ПРЕД НАРАЧКА може да потрае од 4 до 6 недели. Проверете ја нашата политика овде .

Погледнете ги целосните детали

Модерни преданија дизајнирани за секојдневно.

Прославете ги посебните животни моменти со значаен накит.