Прескокнете до содржината

БЕСПЛАТЕН ПОДАРОК! Потрошете 199 долари и добијте БЕСПЛАТНО вкрстено ланче. Завршува на 14 мај или до исцрпување на залихите.

Јазик

Количка
Прескокнете до информациите за производот
1 на 4

Nas Nakit

Анџелина сонцето ѓердан

Анџелина сонцето ѓердан

Редовна цена $449.00 AUD
Редовна цена $449.00 AUD Продажна цена $449.00 AUD
Продажба Продадено
Вклучен данок. Испораката се пресметува при наплата.

Изработен во цврсто злато 9 кантари и украсен со изглед на монети, ѓерданот Анџелина е совршен придружник да ја симболизира вашата верност кон вашето наследство.

Македонското сонце
Негувано речиси 3000 години од Македонците насекаде, Македонското сонце е без сомнение еден од најстарите, ако не и најстариот преживеан културен симбол во светот.

Прочитај повеќе

Материјали

Достапен во 9 и 14 картони злато

Димензии

Дијаметар на лице: 13 мм
Дебелина на привезок: 1мм
Должина на синџирот: 42 см
Тежина (проценка):
9 ct: ~ 3,53 g
14 ct: ~ 4 g

Испорака

Австралија: Ве молиме оставете 2 до 5 работни дена за да се обработат и испорачаат нарачките „на залиха“.

Остатокот од светот: Ве молиме погледнете ја табелата за времето на испорака на меѓународните нарачки „на залиха“.

Нов Зеланд: 3-10 работни дена
САД и Канада: 7-15 работни дена
ОК: 6-10 работни дена
Ирска: 10-25 работни дена
Македонија: 6-15 работни дена
Франција, Германија, Италија, Холандија, Норвешка, Шпанија, Шведска и Швајцарија: 7-13 работни дена
Остатокот од светот: Контактирајте не

Нарачајте однапред

Некои од нашите артикли се означени како ПРЕД НАРАЧКА. Испораката за сите артикли ПРЕД НАРАЧКА може да потрае од 4 до 6 недели. Проверете ја нашата политика овде .

Погледнете ги целосните детали

Модерни преданија дизајнирани за секојдневно.

Прославете ги посебните животни моменти со значаен накит.