Прескокнете до информациите за производот
1 на 3

Nas Nakit

Прстен на Лавица

Прстен на Лавица

Редовна цена $179.00 AUD
Редовна цена Продажна цена $179.00 AUD
Продажба Продадено
Вклучен данок. Испораката се пресметува при наплата.

Прекрасна класика со извртување, овој кружен печатен прстен е сложено врежан со македонскиот лав - симбол кој опстојува уште од времето на нашите древни предци. Со чисти линии и безвременска силуета, овој прстен е рачно полиран до висок сјај и е изработен во сребро 0,925.

Не ја знаете големината на вашиот прстен? Проверете овде.

Македонскиот Лав
Во античкиот свет, во Македонија живееле лавови, а ловот на лавови бил популарна забава. Македонските кралеви носеа лавовска кожа и го одбележаа поразот од Грците во битката кај Херонеја со подигнување на статуа на гордиот лав што стои на бојното поле.

Прочитај повеќе

Материјали

0,925 сребро

Димензии

Дијаметар на лице: 10 мм
Тежина (проценка) : ~ 3,8 g

Испорака

Австралија: Ве молиме оставете 2 до 5 работни дена за да се обработат и испорачаат нарачките „на залиха“.

Остатокот од светот: Ве молиме погледнете ја табелата за времето на испорака на меѓународните нарачки „на залиха“.

Нов Зеланд: 3-10 работни дена
САД и Канада: 7-15 работни дена
ОК: 6-10 работни дена
Ирска: 10-25 работни дена
Македонија: 6-15 работни дена
Франција, Германија, Италија, Холандија, Норвешка, Шпанија, Шведска и Швајцарија: 7-13 работни дена
Остатокот од светот: Контактирајте не

Нарачајте однапред

Некои од нашите артикли се означени како ПРЕД НАРАЧКА. Испораката за сите артикли ПРЕД НАРАЧКА може да потрае од 4 до 6 недели. Проверете ја нашата политика овде .

Size Guide

Погледнете ги целосните детали

Модерни преданија дизајнирани за секојдневно.

Прославете ги посебните животни моменти со значаен накит.