Прескокнете до информациите за производот
1 на 1

Nas Nakit

Војвода синџир со Алекс Чарм

Војвода синџир со Алекс Чарм

Редовна цена $279.00 AUD
Редовна цена Продажна цена $279.00 AUD
Продажба Продадено
Вклучен данок. Испораката се пресметува при наплата.
Големина (приврзок)

Ланецот е силен само како неговата најслаба алка, а овој синџир за рабници е рачно изработен од сребро за да се осигура дека секоја алка е што е можно поубава и еластична. Има шарм Алекс за да можете да му оддадете почит на најпознатиот Македонец на сите времиња.

Сакате да ја видите големината на ланецот? Проверете овде

Македонскиот крал
Александар Велики бил антички македонски владетел и еден од најголемите воени умови во историјата, кој како крал на Македонија и Персија, ја основал најголемата империја што ја видел античкиот свет.

Прочитај повеќе

Материјали

0,925 сребро

Димензии

Должина на синџирот: 65 см
Дебелина на синџирот: 2,5 мм
Дијаметар на шарм: Достапен во 19мм и 23мм

Испорака

Австралија: Ве молиме оставете 2 до 5 работни дена за да се обработат и испорачаат нарачките „на залиха“.

Остатокот од светот: Ве молиме погледнете ја табелата за времето на испорака на меѓународните нарачки „на залиха“.

Нов Зеланд: 3-10 работни дена
САД и Канада: 7-15 работни дена
ОК: 6-10 работни дена
Ирска: 10-25 работни дена
Македонија: 6-15 работни дена
Франција, Германија, Италија, Холандија, Норвешка, Шпанија, Шведска и Швајцарија: 7-13 работни дена
Остатокот од светот: Контактирајте не

Нарачајте однапред

Некои од нашите артикли се означени како ПРЕД НАРАЧКА. Испораката за сите артикли ПРЕД НАРАЧКА може да потрае од 4 до 6 недели. Проверете ја нашата политика овде .

Погледнете ги целосните детали

Модерни преданија дизајнирани за секојдневно.

Прославете ги посебните животни моменти со значаен накит.