Прескокнете до информациите за производот
1 на 6

Nas Nakit

Троица маса крст

Троица маса крст

Редовна цена $549.00 AUD
Редовна цена Продажна цена $549.00 AUD
Продажба Продадено
Вклучен данок. Испораката се пресметува при наплата.

Овој прекрасен филигрански крст за маса е неверојатно уметничко дело кое сигурно ќе импресионира. Рачно изработен во сребро, крстот има сложена филигранска работа која е и деликатна и детална. Изработката на ова парче е навистина исклучителна, со секој детал внимателно изработен рачно. Крстот е приближно 11 cm во висина и 6,5 cm во ширина, што го прави совршена големина за прикажување на маса или наметка. Сребрениот материјал му дава на крстот безвременски, елегантен изглед кој никогаш нема да излезе од мода. Без разлика дали барате уникатно парче декорација на домот или посебен подарок за некој што го сакате, овој филигрански крст за маса сигурно ќе биде негуван предмет во годините што доаѓаат.

Македонски филигран
Македонскиот филигран е стара форма на уметност, развиена во тајност и како занает се пренесува од една генерација на друга. Ја изразува и историјата и културата и лесно се следи уште во периодот на отоманската окупација и се одржува во живот со секоја следна генерација.

Материјали

0,925 сребро

Димензии

Висина: 11 см
Ширина: 6,5 см
Тежина: ~ 34 g

Испорака

Австралија: Ве молиме оставете 2 до 5 работни дена за да се обработат и испорачаат нарачките „на залиха“.

Остатокот од светот: Ве молиме погледнете ја табелата за времето на испорака на меѓународните нарачки „на залиха“.

Нов Зеланд: 3-10 работни дена
САД и Канада: 7-15 работни дена
ОК: 6-10 работни дена
Ирска: 10-25 работни дена
Македонија: 6-15 работни дена
Франција, Германија, Италија, Холандија, Норвешка, Шпанија, Шведска и Швајцарија: 7-13 работни дена
Остатокот од светот: Контактирајте не

Нарачајте однапред

Некои од нашите артикли се означени како ПРЕД НАРАЧКА. Испораката за сите артикли ПРЕД НАРАЧКА може да потрае од 4 до 6 недели. Проверете ја нашата политика овде .

Погледнете ги целосните детали

Модерни преданија дизајнирани за секојдневно.

Прославете ги посебните животни моменти со значаен накит.