Прескокнете до информациите за производот
1 на 5

Nas Nakit

Статер прстен

Статер прстен

Редовна цена $799.00 AUD
Редовна цена Продажна цена $799.00 AUD
Продажба Продадено
Вклучен данок. Испораката се пресметува при наплата.

Пофалувајќи се со симболот што ги отелотворува срцето и душата на Македонија од антиката до денес, овој прстен евоцира класична софистицираност и е совршено секојдневна изјава. Овој волшебен прстен фаќа и рефлектира светлина за да создаде нежен трепет.

Не ја знаете големината на вашиот прстен? Проверете овде.

Македонското сонце
Негувано речиси 3000 години од Македонците насекаде, Македонското сонце е без сомнение еден од најстарите, ако не и најстариот преживеан културен симбол во светот.

Прочитај повеќе

Материјали

Достапен во 9 и 18 картони злато

Димензии

Дијаметар на лице: 16 мм
Тежина (проценка)
9ct: ~5,33-7,55g
18ct: ~ 7-9g

Забелешка: Тежината на прстенот се заснова на големината на прстенот и е само проценка.

Испорака

Австралија: Ве молиме оставете 2 до 5 работни дена за да се обработат и испорачаат нарачките „на залиха“.

Остатокот од светот: Ве молиме погледнете ја табелата за времето на испорака на меѓународните нарачки „на залиха“.

Нов Зеланд: 3-10 работни дена
САД и Канада: 7-15 работни дена
ОК: 6-10 работни дена
Ирска: 10-25 работни дена
Македонија: 6-15 работни дена
Франција, Германија, Италија, Холандија, Норвешка, Шпанија, Шведска и Швајцарија: 7-13 работни дена
Остатокот од светот: Контактирајте не

Нарачајте однапред

Некои од нашите артикли се означени како ПРЕД НАРАЧКА. Испораката за сите артикли ПРЕД НАРАЧКА може да потрае од 4 до 6 недели. Проверете ја нашата политика овде .

Size Guide

Погледнете ги целосните детали

Модерни преданија дизајнирани за секојдневно.

Прославете ги посебните животни моменти со значаен накит.