Прескокнете до информациите за производот
1 на 4

Nas Nakit

Солун синџир со шарм од Кутлеш

Солун синџир со шарм од Кутлеш

Редовна цена $279.00 AUD
Редовна цена $249.00 AUD Продажна цена $279.00 AUD
Продажба Продадено
Вклучен данок. Испораката се пресметува при наплата.
Скапоцен камен

Минималистички синџир од сребрени топки со шарм од Кутлеш кој го отелотворува наследството на нашите предци.

Сакате да ја видите големината на ланецот? Проверете овде

Македонското сонце

Негувано речиси 3000 години од Македонците насекаде, Македонското сонце е без сомнение еден од најстарите, ако не и најстариот преживеан културен симбол во светот.

Прочитај повеќе

Материјали

-0,925 сребрен синџир

- Скапоцен камен од рубин

Димензии

Должина на синџирот: 60 см
Дебелина на синџирот: 3 мм
Дијаметар на шарм: 19мм
Тежина: ~ 14,57 g

Испорака

Австралија: Ве молиме оставете 2 до 5 работни дена за да се обработат и испорачаат нарачките „на залиха“.

Остатокот од светот: Ве молиме погледнете ја табелата за времето на испорака на меѓународните нарачки „на залиха“.

Нов Зеланд: 3-10 работни дена
САД и Канада: 7-15 работни дена
ОК: 6-10 работни дена
Ирска: 10-25 работни дена
Македонија: 6-15 работни дена
Франција, Германија, Италија, Холандија, Норвешка, Шпанија, Шведска и Швајцарија: 7-13 работни дена
Остатокот од светот: Контактирајте не

Нарачајте однапред

Некои од нашите артикли се означени како ПРЕД НАРАЧКА. Испораката за сите артикли ПРЕД НАРАЧКА може да потрае од 4 до 6 недели. Проверете ја нашата политика овде .

Погледнете ги целосните детали

Модерни преданија дизајнирани за секојдневно.

Прославете ги посебните животни моменти со значаен накит.