Прескокнете до информациите за производот
1 на 6

Nas Nakit

Лајла филигрански приврзок

Лајла филигрански приврзок

Редовна цена $99.00 AUD
Редовна цена Продажна цена $99.00 AUD
Продажба Продадено
Вклучен данок. Испораката се пресметува при наплата.

Прекрасно дизајниран и рачно изработен од македонски занаетчии во процес кој одзема многу време и деликатен, нашиот привезок Лаила е сложено исткаен во традиционален дизајн на пеперутка. Привезокот е изработен од сребро од 0,925 и е обложен со нежни филигрански мотиви, славејќи ги деталите во сиот негов раскош и бујност. Вашето пребарување за изјава парче завршува тука!

Македонски филигран
Македонскиот филигран е стара форма на уметност, развиена во тајност и како занает се пренесува од една генерација на друга. Ја изразува и историјата и културата и лесно се следи уште во периодот на отоманската окупација и се одржува во живот со секоја следна генерација.

Материјали

0,925 сребро

Димензии

Висина: 35 мм
Ширина: 35 мм
Тежина (проценка): ~ 5,24 g

Испорака

Австралија: Ве молиме оставете 2 до 5 работни дена за да се обработат и испорачаат нарачките „на залиха“.

Остатокот од светот: Ве молиме погледнете ја табелата за времето на испорака на меѓународните нарачки „на залиха“.

Нов Зеланд: 3-10 работни дена
САД и Канада: 7-15 работни дена
ОК: 6-10 работни дена
Ирска: 10-25 работни дена
Македонија: 6-15 работни дена
Франција, Германија, Италија, Холандија, Норвешка, Шпанија, Шведска и Швајцарија: 7-13 работни дена
Остатокот од светот: Контактирајте не

Нарачајте однапред

Некои од нашите артикли се означени како ПРЕД НАРАЧКА. Испораката за сите артикли ПРЕД НАРАЧКА може да потрае од 4 до 6 недели. Проверете ја нашата политика овде .

Погледнете ги целосните детали

Модерни преданија дизајнирани за секојдневно.

Прославете ги посебните животни моменти со значаен накит.