Прескокнете до содржината

БЕСПЛАТЕН ПОДАРОК! Потрошете 199 долари и добијте БЕСПЛАТНО вкрстено ланче. Завршува на 14 мај или до исцрпување на залихите.

Јазик

Количка
Прескокнете до информациите за производот
1 на 8

Nas Nakit

Прстен од Кутлеш

Прстен од Кутлеш

Редовна цена $279.00 AUD
Редовна цена Продажна цена $279.00 AUD
Продажба Продадено
Вклучен данок. Испораката се пресметува при наплата.

Ова парче со потпис може да се пофали со симболот што ги отелотворува срцето и душата на Македонија од времето на антиката до денес. Храбар, неверојатен, нервозен и сложена текстура, овој прстен е надополнет со македонскиот лав извајан од двете страни, што го прави безвременско богатство.

Не ја знаете големината на вашиот прстен? Проверете овде.

Македонското сонце
Негувано речиси 3000 години од Македонците насекаде, Македонското сонце е без сомнение еден од најстарите, ако не и најстариот преживеан културен симбол во светот.

Прочитај повеќе

Материјали

-0,925 сребро

- Скапоцен камен од рубин

Димензии

Дијаметар на лице: 18 мм
Висина на лицето: 7 мм
Тежина (проценка): ~10,36-12g

Ве молиме имајте предвид дека тежината на прстенот зависи од големината на прстенот и е само проценка.

Испорака

Австралија: Ве молиме оставете 2 до 5 работни дена за да се обработат и испорачаат нарачките „на залиха“.

Остатокот од светот: Ве молиме погледнете ја табелата за времето на испорака на меѓународните нарачки „на залиха“.

Нов Зеланд: 3-10 работни дена
САД и Канада: 7-15 работни дена
ОК: 6-10 работни дена
Ирска: 10-25 работни дена
Македонија: 6-15 работни дена
Франција, Германија, Италија, Холандија, Норвешка, Шпанија, Шведска и Швајцарија: 7-13 работни дена
Остатокот од светот: Контактирајте не

Нарачајте однапред

Некои од нашите артикли се означени како ПРЕД НАРАЧКА. Испораката за сите артикли ПРЕД НАРАЧКА може да потрае од 4 до 6 недели. Проверете ја нашата политика овде .

Size Guide

Погледнете ги целосните детали

Модерни преданија дизајнирани за секојдневно.

Прославете ги посебните животни моменти со значаен накит.