Прескокнете до информациите за производот
1 на 5

Nas Nakit

Кука обетки

Кука обетки

Редовна цена $139.00 AUD
Редовна цена Продажна цена $139.00 AUD
Продажба Продадено
Вклучен данок. Испораката се пресметува при наплата.

Овие обетки полни со златни 14 карти со охридски бисери се неверојатен додаток кој ќе додаде допир на елеганција на секоја облека. Обетките се изработени од висококвалитетни материјали и се дизајнирани да бидат лесни и удобни за носење. Секоја обетка има прекрасен охридски бисер кој е внимателно избран поради својот уникатен сјај и боја. Овие обетки се совршени за специјални прилики или за додавање допир на софистицираност на вашиот секојдневен изглед.

Охридски бисери
Охридските бисери се направени од мелени лушпи и крлушки соголени од рибата Плашица, давајќи им карактеристичен сјај. Тајната формула и процесот на производство се познати само на две семејства; Талеви и Филеви. Нас Накит со гордост ги користи Талеви Охридски бисери.

Материјали

Пополнет со злато од 14 кат

Талеви Охридски бисери

Димензии

Бисер: 8 мм
Должина на обетката : 28 мм

Испорака

Австралија: Ве молиме оставете 2 до 5 работни дена за да се обработат и испорачаат нарачките „на залиха“.

Остатокот од светот: Ве молиме погледнете ја табелата за времето на испорака на меѓународните нарачки „на залиха“.

Нов Зеланд: 3-10 работни дена
САД и Канада: 7-15 работни дена
ОК: 6-10 работни дена
Ирска: 10-25 работни дена
Македонија: 6-15 работни дена
Франција, Германија, Италија, Холандија, Норвешка, Шпанија, Шведска и Швајцарија: 7-13 работни дена
Остатокот од светот: Контактирајте не

Преднарачка

Некои од нашите артикли се означени како ПРЕД НАРАЧКА. Испораката за сите артикли ПРЕД НАРАЧКА може да потрае од 4 до 6 недели. Проверете ја нашата политика овде .

Погледнете ги целосните детали

Охридски бисери

Историјата на охридските бисери датира од 20-тите години на минатиот век, кога руски имигрант ја вовел тајната техника на семејствата Талеви и Филеви. Во последните неколку децении блескавите охридски бисери станаа еден од најголемите заштитни знаци на земјите.