Прескокнете до информациите за производот
1 на 4

Nas Nakit

Комити Ринг

Комити Ринг

Редовна цена $1,199.00 AUD
Редовна цена Продажна цена $1,199.00 AUD
Продажба Продадено
Вклучен данок. Испораката се пресметува при наплата.

Нашиот правоаголен прстен за потпишување Комити со својата елегантна, минимална естетика е неверојатен современ пресврт на традиционалниот прстен за потпишување. Секој прстен е рачно изработен од нашите вешти златари и ги содржи евангелието, револверот и камата што ја користат македонските револуционери за да се заколнат на својата верност и верност на Внатрешната македонска револуционерна организација. Изработен од цврсто злато, достапен е во 9 и 18 карта.

Не ја знаете големината на вашиот прстен? Проверете овде.

Значењето на евангелието, револверот и камата
Значењето на оваа симболологија е поврзано со крвната заклетва што македонските револуционери ја дадоа при пристапувањето во Внатрешната македонска револуционерна организација. Зазема свето место во македонската историја и во имагинацијата на насекаде патриотските Македонци.

Прочитај повеќе

Материјали

-Достапен во 9 и 18 картони злато

Димензии

Дијаметар на лице: 14 мм
Висина на лицето: 7 мм
Тежина (проценка):
9ct: ~ 6,95-8,24 g
18ct: ~ 10,12-12g

Ве молиме имајте предвид дека тежината на прстенот зависи од големината на прстенот и е само проценка.

Испорака

Австралија: Ве молиме оставете 2 до 5 работни дена за да се обработат и испорачаат нарачките „на залиха“.

Остатокот од светот: Ве молиме погледнете ја табелата за времето на испорака на меѓународните нарачки „на залиха“.

Нов Зеланд: 3-10 работни дена
САД и Канада: 7-15 работни дена
ОК: 6-10 работни дена
Ирска: 10-25 работни дена
Македонија: 6-15 работни дена
Франција, Германија, Италија, Холандија, Норвешка, Шпанија, Шведска и Швајцарија: 7-13 работни дена
Остатокот од светот: Контактирајте не

Нарачајте однапред

Некои од нашите артикли се означени како ПРЕД НАРАЧКА. Испораката за сите артикли ПРЕД НАРАЧКА може да потрае од 4 до 6 недели. Проверете ја нашата политика овде .

Size Guide

Погледнете ги целосните детали

Модерни преданија дизајнирани за секојдневно.

Прославете ги посебните животни моменти со значаен накит.