Прескокнете до информациите за производот
1 на 4

Nas Nakit

Солун синџир со шарм Карта

Солун синџир со шарм Карта

Редовна цена $279.00 AUD
Редовна цена Продажна цена $279.00 AUD
Продажба Продадено
Вклучен данок. Испораката се пресметува при наплата.
Material

Минималистички синџир од сребрени топки со карта шарм кој и оддава почит на нашата татковина и сонот за обединета Македонија.

Сакате да ја видите големината на ланецот? Проверете овде

Обединета Македонија
Низ историјата, границите на Македонија значително се менувале со текот на времето. Меѓутоа, без сомнение, Македонците чувствуваат афинитет кон границите на современа Македонија формирани за време на османлиското владеење. Тоа е затоа што не само што цврсто вклучува голем дел од границите на античкото кралство, туку беше и најточен во однос на демографијата и јазикот.

Прочитај повеќе

Материјали

0,925 сребро

Димензии

Должина на синџирот: 60 см
Дебелина на синџирот: 3 мм
Дијаметар на шарм : 2,5 см
Висина на шарм : 2,4 см
Тежина: ~ 14,92 g

Испорака

Австралија: Ве молиме оставете 2 до 5 работни дена за да се обработат и испорачаат нарачките „на залиха“.

Остатокот од светот: Ве молиме погледнете ја табелата за времето на испорака на меѓународните нарачки „на залиха“.

Нов Зеланд: 3-10 работни дена
САД и Канада: 7-15 работни дена
ОК: 6-10 работни дена
Ирска: 10-25 работни дена
Македонија: 6-15 работни дена
Франција, Германија, Италија, Холандија, Норвешка, Шпанија, Шведска и Швајцарија: 7-13 работни дена
Остатокот од светот: Контактирајте не

Нарачајте однапред

Некои од нашите артикли се означени како ПРЕД НАРАЧКА. Испораката за сите артикли ПРЕД НАРАЧКА може да потрае од 4 до 6 недели. Проверете ја нашата политика овде .

Погледнете ги целосните детали

Модерни преданија дизајнирани за секојдневно.

Прославете ги посебните животни моменти со значаен накит.