Прескокнете до информациите за производот
1 на 3

Nas Nakit

Делчев Приврзок

Делчев Приврзок

Редовна цена $449.00 AUD
Редовна цена Продажна цена $449.00 AUD
Продажба Продадено
Вклучен данок. Испораката се пресметува при наплата.

Делчев приврзок од цврсто злато. Дајте изјава со ова парче кое му оддава почит на еден од најголемите херои во нашата историја и ги признава борбите и успесите на нашите предци.

Кој беше Гоце Делчев?
Признат како народен херој, Гоце Делчев важеше за легендарна визионерска и револуционерна личност, чија блескава кариера беше целосно посветена на каузата на својата нација.

Прочитај повеќе

Материјали

Достапен во 9 и 18 картони злато

Димензии

Дијаметар: 19 мм
Дебелина: 1,2 мм
Тежина (проценка) :
9ct ~ 3,88g
18ct ~ 5,66g

Испорака

Австралија: Ве молиме оставете 2 до 5 работни дена за да се обработат и испорачаат нарачките „на залиха“.

Остатокот од светот: Ве молиме погледнете ја табелата за времето на испорака на меѓународните нарачки „на залиха“.

Нов Зеланд: 3-10 работни дена
САД и Канада: 7-15 работни дена
ОК: 6-10 работни дена
Ирска: 10-25 работни дена
Македонија: 6-15 работни дена
Франција, Германија, Италија, Холандија, Норвешка, Шпанија, Шведска и Швајцарија: 7-13 работни дена
Остатокот од светот: Контактирајте не

Нарачајте однапред

Некои од нашите артикли се означени како ПРЕД НАРАЧКА. Испораката за сите артикли ПРЕД НАРАЧКА може да потрае од 4 до 6 недели. Проверете ја нашата политика овде .

Погледнете ги целосните детали

Модерни преданија дизајнирани за секојдневно.

Прославете ги посебните животни моменти со значаен накит.