Прескокнете до информациите за производот
1 на 4

Nas Nakit

Ѓердан Мила со Делчев Чарм

Ѓердан Мила со Делчев Чарм

Редовна цена $179.00 AUD
Редовна цена Продажна цена $179.00 AUD
Продажба Продадено
Вклучен данок. Испораката се пресметува при наплата.
Боја
Ѓердан со фин синџир со делчевски шарм. Дајте изјава со ова парче кое му оддава почит на еден од најголемите херои во нашата историја и ги признава борбите и успесите на нашите предци.

Кој беше Гоце Делчев?
Признат како народен херој, Гоце Делчев важеше за легендарна визионерска и револуционерна личност, чија блескава кариера беше целосно посветена на каузата на својата нација.

Прочитај повеќе

Материјали

Ланец: Достапен во жолто злато, сребро од 0,925 и розово злато.
Шарм: Достапен во сребрена 0,925, жолта и розова златна плоча (1 микрон на сребро од 0,925).

Димензии

Должина на ланчето: 42 см
Дијаметар на приврзок: 21 мм

Испорака

Австралија: Ве молиме оставете 2 до 5 работни дена за да се обработат и испорачаат нарачките „на залиха“.

Остатокот од светот: Ве молиме погледнете ја табелата за времето на испорака на меѓународните нарачки „на залиха“.

Нов Зеланд: 3-10 работни дена
САД и Канада: 7-15 работни дена
ОК: 6-10 работни дена
Ирска: 10-25 работни дена
Македонија: 6-15 работни дена
Франција, Германија, Италија, Холандија, Норвешка, Шпанија, Шведска и Швајцарија: 7-13 работни дена
Остатокот од светот: Контактирајте не

Нарачајте однапред

Некои од нашите артикли се означени како ПРЕД НАРАЧКА. Испораката за сите артикли ПРЕД НАРАЧКА може да потрае од 4 до 6 недели. Проверете ја нашата политика овде .

Погледнете ги целосните детали

Модерни преданија дизајнирани за секојдневно.

Прославете ги посебните животни моменти со значаен накит.