Прескокнете до информациите за производот
1 на 7

Nas Nakit

Дебарска Алка

Дебарска Алка

Редовна цена $299.00 AUD
Редовна цена Продажна цена $299.00 AUD
Продажба Продадено
Вклучен данок. Испораката се пресметува при наплата.

Алатка со манжетни изработена со естетика на едноставна елеганција со помош на техника наречена Гравирање. Рачно изработено во Македонија со сребро од 0,925.

Гравирање

Мала заедница на занаетчии во Дебар, Македонија, создала мотив кој станал многу популарен стил за време на тогашна Југославија кон средината на крајот на 20 век. Стилот на изработка се нарекува „Гравирање“, а накитот е прецизно изработен со помош на специјална алатка со различни влошки за сечилото за сечење, обликување и спојување на гроздобер и безвременски дизајни. Најдовме еден од последните неколку преостанати занаетчии од Дебар, Македонија, кој е жив денес за да го вратиме популарниот мотив, замислен како алки од манжетни.

Материјали

0,925 сребро

Димензии

Висина на алката: 15 мм
Дијаметар на алката: 60 ​​мм

Испорака

Австралија: Ве молиме оставете 2 до 5 работни дена за да се обработат и испорачаат нарачките „на залиха“.

Остатокот од светот: Ве молиме погледнете ја табелата за времето на испорака на меѓународните нарачки „на залиха“.

Нов Зеланд: 3-10 работни дена
САД и Канада: 7-15 работни дена
ОК: 6-10 работни дена
Ирска: 10-25 работни дена
Македонија: 6-15 работни дена
Франција, Германија, Италија, Холандија, Норвешка, Шпанија, Шведска и Швајцарија: 7-13 работни дена
Остатокот од светот: Контактирајте не

Нарачајте однапред

Некои од нашите артикли се означени како ПРЕД НАРАЧКА. Испораката за сите артикли ПРЕД НАРАЧКА може да потрае од 4 до 6 недели. Проверете ја нашата политика овде .

Погледнете ги целосните детали

Модерни преданија дизајнирани за секојдневно.

Прославете ги посебните животни моменти со значаен накит.