Прескокнете до информациите за производот
1 на 2

Nas Nakit

Алекс приврзок

Алекс приврзок

Редовна цена $149.00 AUD
Редовна цена Продажна цена $149.00 AUD
Продажба Продадено
Вклучен данок. Испораката се пресметува при наплата.

Приврзок Алекс од цврсто злато. Дајте изјава со ова парче кое му оддавате почит на најпознатиот Македонец на сите времиња.

Македонскиот крал

Александар Велики бил антички македонски владетел и еден од најголемите воени умови во историјата, кој како крал на Македонија и Персија, ја основал најголемата империја што ја видел античкиот свет.

Прочитај повеќе

Материјали

Достапен во 9 и 18 картони злато

Димензии

Дијаметар: Достапен во 16мм и 23мм
Дебелина: 1,2 мм

Испорака

Австралија: Ве молиме оставете 2 до 5 работни дена за да се обработат и испорачаат нарачките „на залиха“.

Остатокот од светот: Ве молиме погледнете ја табелата за времето на испорака на меѓународните нарачки „на залиха“.

Нов Зеланд: 3-10 работни дена
САД и Канада: 7-15 работни дена
ОК: 6-10 работни дена
Ирска: 10-25 работни дена
Македонија: 6-15 работни дена
Франција, Германија, Италија, Холандија, Норвешка, Шпанија, Шведска и Швајцарија: 7-13 работни дена
Остатокот од светот: Контактирајте не

Нарачајте однапред

Некои од нашите артикли се означени како ПРЕД НАРАЧКА. Испораката за сите артикли ПРЕД НАРАЧКА може да потрае од 4 до 6 недели. Проверете ја нашата политика овде .

Погледнете ги целосните детали

Модерни преданија дизајнирани за секојдневно.

Прославете ги посебните животни моменти со значаен накит.