Прескокнете до содржината

БЕСПЛАТЕН ПОДАРОК! Потрошете 199 долари и добијте БЕСПЛАТНО вкрстено ланче. Завршува на 14 мај или до исцрпување на залихите.

Јазик

Количка
Прескокнете до информациите за производот
1 на 3

Nas Nakit

Еденред растеглива нараквица со шарм од Кутлеш

Еденред растеглива нараквица со шарм од Кутлеш

Редовна цена $139.00 AUD
Редовна цена Продажна цена $139.00 AUD
Продажба Продадено
Вклучен данок. Испораката се пресметува при наплата.
Материјал

Класична секојдневна нараквица за сите прилики. Мониста се навојува на еластичен материјал за да се овозможи флексибилност. Симболизирајте ја вашата верност кон вашето наследство со впечатливо, винтиџ инспирирано парче кое го олицетворува најпрепознатливиот македонски симбол на сите времиња и го отелотворува наследството на нашите предци.

Македонското сонце
Негувано речиси 3000 години од Македонците насекаде, Македонското сонце е без сомнение еден од најстарите, ако не и најстариот преживеан културен симбол во светот.

Прочитај повеќе

Materials

0.925 Sterling Silver

Dimensions

Bracelet length: 18cm
Charm diameter: 17mm 
Bead diameter: 4mm

Shipping

IN-STOCK ITEMS
Australia & NZ:
3-10 business days
USA, Canada, UK: 10-15 business days 
Rest of the world: Contact us

Pre-Order

Some of our items are marked as pre-order. Delivery for all pre-order items can take 4 to 6 weeks. Check out our policy here

Погледнете ги целосните детали

Modern heirlooms designed for everyday.

Celebrate life's special moments with meaningful jewellery.