Прескокнете до информациите за производот
1 на 4

Nas Nakit

Делчев Приврзок

Делчев Приврзок

Редовна цена $159.00 AUD
Редовна цена Продажна цена $159.00 AUD
Продажба Продадено
Вклучен данок. Испораката се пресметува при наплата.
Овој единствен дизајнерски привезок Гоце Делчев додава софистицираност на вашиот изглед со полиран финиш и класичен дизајн и може да се комбинира со ѓердан или нараквица. Сигурно ќе дадете изјава со ова парче кое му оддава почит на еден од најголемите херои во нашата историја и ги признава борбите и успесите на нашите предци. 

Кој беше Гоце Делчев?
Признат како народен херој, Гоце Делчев важеше за легендарна визионерска и револуционерна личност, чија блескава кариера беше целосно посветена на каузата на својата нација.

Прочитај повеќе

Материјали

0,925 сребро

Димензии

Дијаметар: 19 мм
Дебелина: 1,2 мм
Тежина (проценка) : 3,78 g

Испорака

Австралија: Ве молиме оставете 2 до 5 работни дена за да се обработат и испорачаат нарачките „на залиха“.

Остатокот од светот: Ве молиме погледнете ја табелата за времето на испорака на меѓународните нарачки „на залиха“.

Нов Зеланд: 3-10 работни дена
САД и Канада: 7-15 работни дена
ОК: 6-10 работни дена
Ирска: 10-25 работни дена
Македонија: 6-15 работни дена
Франција, Германија, Италија, Холандија, Норвешка, Шпанија, Шведска и Швајцарија: 7-13 работни дена
Остатокот од светот: Контактирајте не

Нарачајте однапред

Некои од нашите артикли се означени како ПРЕД НАРАЧКА. Испораката за сите артикли ПРЕД НАРАЧКА може да потрае од 4 до 6 недели. Проверете ја нашата политика овде .

Погледнете ги целосните детали

Модерни преданија дизајнирани за секојдневно.

Прославете ги посебните животни моменти со значаен накит.